SMBJ54A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ54A-E3/52
JLCPCB Part #
C1978757
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 54V 6.9A@10/1000us 600W@10/1000us 66.3V 87.1V TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS