SMBJ51CD-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ51CD-M3/H
JLCPCB Part #
C1973984
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 500nA 51V 600W@10/1000us 61.8V 7.4A@10/1000us 81.2V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS