SMBJ51A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ51A-E3/5B
JLCPCB Part #
C3704178
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 51V 56.7V 600W 7.3A 82.4V TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS