SMBJ36D-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ36D-M3/H
JLCPCB Part #
C1974045
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 10.5A@10/1000us 36V 43.6V 500nA 57.3V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS