SMBJ36A-M3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ36A-M3/5B
JLCPCB Part #
C3701708
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 10.3A 1uA 36V 40V 58.1V 600W TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS