SMBJ36A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ36A-E3/5B
JLCPCB Part #
C511463
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 10.3A 1uA 36V 40V 58.1V 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS