SMBJ28CAHE3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ28CAHE3/52
JLCPCB Part #
C241920
Package
SMB(DO-214AA)
Description
13.2A@10/1000us 1uA 28V 34.4V 45.4V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS