SMBJ20A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ20A-E3/52
JLCPCB Part #
C1973207
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 18.5A@10/1000us 1uA 20V 24.5V 32.4V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS