SMBJ18D-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ18D-M3/I
JLCPCB Part #
C1973911
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 18V 20.8A@10/1000us 21.8V 28.8V 500nA 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS