SMBJ17D-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ17D-M3/I
JLCPCB Part #
C1973893
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
17V 20.6V 22.1A@10/1000us 27.2V 500nA 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS