SMBJ17A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ17A-E3/52
JLCPCB Part #
C1973197
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 17V 1uA 20.9V 21.7A@10/1000us 27.6V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS