SMBJ16A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ16A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1974486
Package
SMB(DO-214AA)
Description
16V 19.7V 1uA 23.1A@10/1000us 26V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS