SMBJ160CA-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ160CA-E3/52
JLCPCB Part #
C1975986
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 1uA 2.3A 259V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS