SMBJ160A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ160A-E3/52
JLCPCB Part #
C1974181
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 16V 197V 1uA 2.3A@10/1000us 259V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS