SMBJ150A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ150A-E3/52
JLCPCB Part #
C1974187
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 150V 185V 1uA 2.5A@10/1000us 209V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS