SMBJ130A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ130A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1974591
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 130V 159V 1uA 2.9A 209V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS