SMBJ12D-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ12D-M3/H
JLCPCB Part #
C1973159
Package
SMB(DO-214AA)
Description
12V 14.5V 19.6V 2uA 30.6A@10/1000us 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS