SMBJ11CA-M3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ11CA-M3/5B
JLCPCB Part #
C1979316
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
11V 13.5V 18.2V 33A@10/1000us 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS