SMBJ10A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ10A-E3/52
JLCPCB Part #
C1973203
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 10V 12.3V 17V 35.3A@10/1000us 5uA 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS