SMBJ100A-M3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ100A-M3/5B
JLCPCB Part #
C1981989
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 100V 111V 162V 1uA 3.7A 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS