SMBG60CA-E3/52
MFR.Part #
SMBG60CA-E3/52
JLCPCB Part #
C1981129
Description
1uA 6.2A@10/1000us 600W@10/1000us 60V 73.7V 96.8V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS