SMBG40A-M3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBG40A-M3/5B
JLCPCB Part #
C1981014
Package
DO-215AA(SMBG)
Description
-65℃~+175℃ 1uA 40V 44.4V 600W@10/1000us 64.5V 9.3A TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS