SMBG30A-E3/5B
MFR.Part #
SMBG30A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1980218
Description
-55℃~+150℃ 12.4A@10/1000us 1uA 30V 36.8V 48.4V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS