SMBG28A-E3/5B
MFR.Part #
SMBG28A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1980541
Description
-55℃~+150℃ 1 13.2A@10/1000us 1uA 28V 34.4V 45.4V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS