SMAJ40CA-E3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ40CA-E3/5A
JLCPCB Part #
C1975117
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 400W@10/1000us 40V 49.1V 6.2A 64.5V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS