SMAJ36CA-M3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ36CA-M3/5A
JLCPCB Part #
C1978800
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 36V 400W@10/1000us 44.2V 58.1V 6.9A@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS