SMAJ28A-E3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ28A-E3/61
JLCPCB Part #
C1973934
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 28V 34.4V 400W@10/1000us 45.4V 8.8A@8/20us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS