SMAJ18A-E3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ18A-E3/5A
JLCPCB Part #
C1974971
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 13.7A@10/1000us 18V 1uA 22.1V 29.2V 400W TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS