SMAJ16A-E3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ16A-E3/5A
JLCPCB Part #
C3710132
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 15.4A 16V 17.8V 1uA 26V 400W TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS