SMAJ160A-E3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ160A-E3/61
JLCPCB Part #
C1981188
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1.2A 160V 178V 1uA 259V 300W TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS