SMAJ15CA-M3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ15CA-M3/5A
JLCPCB Part #
C1978799
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 15V 16.4A 16.7V 24.4V 400W@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS