SMAJ14CA-E3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ14CA-E3/5A
JLCPCB Part #
C5919837
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 14V 15.6V 17.2A@10/1000us 1uA 23.2V 400W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS