SMA6J8.5A-E3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6J8.5A-E3/5A
JLCPCB Part #
C1983412
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 10.4V 13.3V、18.7V 45.1A@10/1000us、205A@8/20us 4kW@8/20us 50uA 8.5V TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS