SMA6J7.5A-M3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6J7.5A-M3/61
JLCPCB Part #
C1977959
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 17V 235A@8/20us 4kW@8/20us 50uA 7.5V 9.21V TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS