SMA6J16A-E3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6J16A-E3/5A
JLCPCB Part #
C1983452
Package
SMA(DO-214AC)
Description
119A@8/20us 16V 19.7V 200nA 29.5V 4kW@8/20us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS