SMA6J15A-E3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6J15A-E3/61
JLCPCB Part #
C1979556
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 123A@8/20us 15V 18.5V 200nA 27.7V 4kW@8/20us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS