SMA6J12A-E3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6J12A-E3/61
JLCPCB Part #
C1978160
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 12V 14.7V 157A@8/20us 200nA 23.5V 4kW@8/20us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS