SMA6F90A-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6F90A-M3/H
JLCPCB Part #
C7316578
Package
DO-221AC(SLIMSMA)
Description
-55℃~+175℃ 100V 146V 1uA 4kW@8/20us 90V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-221AC(SLIMSMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS