SMA6F20A-M3/6B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6F20A-M3/6B
JLCPCB Part #
C1979844
Package
DO-221AC
Description
-55℃~+175℃ 1uA 20V 26.9V 36.8A@8/20us、68A@10/1000us 36.8V 4kW@8/20us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-221AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS