SMA6F18A-M3/6B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6F18A-M3/6B
JLCPCB Part #
C1979828
Package
DO-221AC
Description
18V 24.5V 33.2A@8/20us 33.2V 4kW@8/20us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-221AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS