SMA5J40CA-M3/5A
MFR.Part #
SMA5J40CA-M3/5A
JLCPCB Part #
C1980265
Description
-55℃~+150℃ 1uA 40V 49.1V 500W@10/1000us 64.5V 7.8A@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS