SMA5J28A-E3/61
MFR.Part #
SMA5J28A-E3/61
JLCPCB Part #
C1979188
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 11A@10/1000us 1uA 28V 34.4V 45.4V 500W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS