SMA5J15A-E3/5A
MFR.Part #
SMA5J15A-E3/5A
JLCPCB Part #
C3705105
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 15V 16.7V 1uA 20.5A 24.4V 500W TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS