SM8S85CAHM3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SM8S85CAHM3/I
JLCPCB Part #
C20036961
Description
-55℃~+175℃ 10uA 137V 48.2A@10/1000us 6.6kW@10/1000us 85V 99.2V Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS