SM8S60CAHM3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SM8S60CAHM3/I
JLCPCB Part #
C20036956
Description
-55℃~+175℃ 10uA 6.6kW@10/1000us 60V 68.2A@10/1000us 70.2V 96.8V Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS