SM8S40ATHE3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SM8S40ATHE3/I
JLCPCB Part #
C1983860
Package
DO-218AC
Description
-55℃~+175℃ 102A@10/1000us 10uA 40V 49.1V 6.6kW@10/1000us 64.5V TVS Unidirectional DO-218AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS