SM8S36CAHM3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SM8S36CAHM3/I
JLCPCB Part #
C20036948
Package
DO-218AB
Description
-55℃~+175℃ 10uA 114A@10/1000us 36V 42.1V 58.1V 6.6kW@10/1000us Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS