SM8S36ATHE3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SM8S36ATHE3/I
JLCPCB Part #
C466993
Package
DO-218AC
Description
-55℃~+175℃ 10uA 114A 36V 40V 58.1V 6.6kW TVS Unidirectional DO-218AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS