SM8S24ATHE3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SM8S24ATHE3/I
JLCPCB Part #
C1976737
Package
DO-218AC
Description
10uA 170A@10/1000us 24V 29.5V 38.9V 6.6kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-218AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS