SM6S28ATHE3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SM6S28ATHE3/I
JLCPCB Part #
C1983883
Package
DO-218AC
Description
-55℃~+175℃ 101A@10/1000us 10uA 28V 34.4V 4.6kW@10/1000us 45.4V TVS Unidirectional DO-218AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS